Vishay/BCcomponents VY1101K31Y5SQ6UV0
VY1101K31Y5SQ6UV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1101K31Y5SQ6UV0
Brief Description
CAP CER 100PF 760VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY1101K31Y5SQ6UV0.pdf
Availability of VY1101K31Y5SQ6UV0
QUANTITY
VY1101K31Y5SQ6UV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1101K31Y5SQ6UV0
Internal Part NumberEIS-VY1101K31Y5SQ6UV0
Standard Package750
SeriesVY1
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1101K31Y5SQ6UV0
Related LinksVY1101K3, VY1101K31Y5SQ6UV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1101K31Y5SQ6UV0 Details Description
Related parts for VY1101K31Y5SQ6UV0
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23 datasheet.pdf
IC ADC 12-BIT W/REF 28-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
TERM BLK TOP ENTRY 20POS 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.2A 24V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.76KOHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
MINI STEREO M/M CONNECTORS 50' datasheet.pdf
CAP CER 120PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf