Vishay/BCcomponents VY1222M47Y5UQ63L0
VY1222M47Y5UQ63L0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1222M47Y5UQ63L0
Brief Description
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY1222M47Y5UQ63L0.pdf
Availability of VY1222M47Y5UQ63L0
QUANTITY
VY1222M47Y5UQ63L0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1222M47Y5UQ63L0
Internal Part NumberEIS-VY1222M47Y5UQ63L0
3D ModelVY1.stp
Standard Package1,000
SeriesVY1
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max)0.630" (16.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1222M47Y5UQ63L0
Related LinksVY1222M4, VY1222M47Y5UQ63L0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1222M47Y5UQ63L0 Details Description
Related parts for VY1222M47Y5UQ63L0
CABLE USB A-B IMAC RED 2M datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 1A SOT-223 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS PIN datasheet.pdf
RES 361K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 10POS FOR SKTS datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf