Vishay/BCcomponents VY1470K31Y5SQ6TV0
VY1470K31Y5SQ6TV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1470K31Y5SQ6TV0
Brief Description
CAP CER 47PF 760VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY1470K31Y5SQ6TV0.pdf
Availability of VY1470K31Y5SQ6TV0
QUANTITY
VY1470K31Y5SQ6TV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1470K31Y5SQ6TV0
Internal Part NumberEIS-VY1470K31Y5SQ6TV0
3D ModelVY1.stp
Standard Package500
SeriesVY1
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1470K31Y5SQ6TV0
Related LinksVY1470K3, VY1470K31Y5SQ6TV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1470K31Y5SQ6TV0 Details Description
Related parts for VY1470K31Y5SQ6TV0
IC BUCK MOSFET DRIVER 16-HTSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 470NH SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 2W datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
OSC TCXO 10.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf