Winbond Electronics Corp. W25Q80BLSNIG TR
W25Q80BLSNIG TR picture photo
Mfg. Part Number
W25Q80BLSNIG TR
Brief Description
SPIFLASH 8M-BIT 4KB UNIFORM SECT
Datasheet Download
W25Q80BLSNIG TR.pdf
Availability of W25Q80BLSNIG TR
QUANTITY
W25Q80BLSNIG TR Order Process
Ship out your order
Specifications of W25Q80BLSNIG TR
Internal Part NumberEIS-W25Q80BLSNIG TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesSpiFlash®
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size8M (1M x 8)
Speed80MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W25Q80BLSNIG TR
Related LinksW25Q80B, W25Q80BLSNIG TR Datasheet, Winbond Electronics Corp. Distributor
W25Q80BLSNIG TR Details Description
Related parts for W25Q80BLSNIG TR
MOSFET N-CH 60V 50A TO-220AB datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 110MA 23.5 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 0.182 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC TFT-LCD PWR SUPPLY 28TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 245MA 1.25 OHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
IC VIDEO ENCODER 32QFN datasheet.pdf
CABLE HUBPORT 4C USB2.0 INT'L 5V datasheet.pdf