AVX Corporation W2A4YA220KAT2A
W2A4YA220KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W2A4YA220KAT2A
Brief Description
CAP ARRAY 22PF 16V NP0 0508
Datasheet Download
W2A4YA220KAT2A.pdf
Availability of W2A4YA220KAT2A
QUANTITY
W2A4YA220KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W2A4YA220KAT2A
Internal Part NumberEIS-W2A4YA220KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0508 (1220 Metric)
Size / Dimension0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W2A4YA220KAT2A
Related LinksW2A4YA2, W2A4YA220KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W2A4YA220KAT2A Details Description
Related parts for W2A4YA220KAT2A
SWITCH PUSH SPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
RES 1.25K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 2A 120V datasheet.pdf
MOUNTING BRACKET GX-3S(B) datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 3W DO214AC datasheet.pdf
LINE CARD LCAS 1CHIPLE 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 13POS THRUHL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf