Vishay/Beyschlag WF165336WP76238BJ1
WF165336WP76238BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
WF165336WP76238BJ1
Brief Description
CAP CER 7600PF 20KV SCREW
Datasheet Download
WF165336WP76238BJ1.pdf
Availability of WF165336WP76238BJ1
QUANTITY
WF165336WP76238BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of WF165336WP76238BJ1
Internal Part NumberEIS-WF165336WP76238BJ1
PackagingBulk
Capacitance7600pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20000V (20kV)
Size / Dimension6.693" Dia (170.00mm)
Height - Seated (Max)13.228" (336.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WF165336WP76238BJ1
Related LinksWF165336W, WF165336WP76238BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
WF165336WP76238BJ1 Details Description
Related parts for WF165336WP76238BJ1
CAP FILM 0.091UF 1% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC DO204AC datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SLOT REV BCD GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS PIN datasheet.pdf