Vishay/Beyschlag WI050100WE80138BJ1
WI050100WE80138BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
WI050100WE80138BJ1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 800PF 11KV
Datasheet Download
WI050100WE80138BJ1.pdf
Availability of WI050100WE80138BJ1
QUANTITY
WI050100WE80138BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of WI050100WE80138BJ1
Internal Part NumberEIS-WI050100WE80138BJ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
Packaging-
Capacitance800pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated11000V (11kV)
Temperature Coefficient-
Mounting Type-
Operating Temperature-
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WI050100WE80138BJ1
Related LinksWI050100W, WI050100WE80138BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
WI050100WE80138BJ1 Details Description
Related parts for WI050100WE80138BJ1
IC FPGA 112 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CAP MICA 220PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES 330K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 176 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES 287 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT 24V LED GREEN datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 0.4MM SMD datasheet.pdf