Digi International WR41-E100-DE1-XD
WR41-E100-DE1-XD picture photo
Mfg. Part Number
WR41-E100-DE1-XD
Manufacturer
Product Category
Gateways, Routers
Brief Description
CELLULAR ROUTER GPRS/EDGE WR41
Datasheet Download
WR41-E100-DE1-XD.pdf
Availability of WR41-E100-DE1-XD
QUANTITY
WR41-E100-DE1-XD Order Process
Ship out your order
Specifications of WR41-E100-DE1-XD
Internal Part NumberEIS-WR41-E100-DE1-XD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileSecure Device Management within a Private Cellular Network
Standard Package1
Category Networking Solutions
FamilyGateways, Routers
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WR41-E100-DE1-XD
Related LinksWR41-E10, WR41-E100-DE1-XD Datasheet, Digi International Distributor
WR41-E100-DE1-XD Details Description
Related parts for WR41-E100-DE1-XD
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM 8-TSSOP datasheet.pdf
BOARD EVALUATION 80MSPS AD9251 datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 7.4A 11 MOHM TH datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 16POS DUAL SMD datasheet.pdf
RES 100K OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf