Intersil X9421WV14Z-2.7T1
X9421WV14Z-2.7T1 picture photo
Mfg. Part Number
X9421WV14Z-2.7T1
Brief Description
IC XDCP SGL 64-TAP 10K 14-TSSOP
Datasheet Download
X9421WV14Z-2.7T1.pdf
Availability of X9421WV14Z-2.7T1
QUANTITY
X9421WV14Z-2.7T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of X9421WV14Z-2.7T1
Internal Part NumberEIS-X9421WV14Z-2.7T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 29/Nov/2011
Standard Package2,500
SeriesXDCP™
PackagingTape & Reel (TR)
TaperLinear
ConfigurationPotentiometer
Number of Circuits1
Number of Taps64
Resistance (Ohms)10k
InterfaceSPI
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Features-
Tolerance±20%
Temperature Coefficient (Typ)±300 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)150
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package14-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)X9421WV14Z-2.7T1
Related LinksX9421WV1, X9421WV14Z-2.7T1 Datasheet, Intersil Distributor
X9421WV14Z-2.7T1 Details Description
Related parts for X9421WV14Z-2.7T1
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO213AB datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 50POS .8MM VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 20W 5V 4A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FUSE 660V 500MA 30KA 6 X 32MM CE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.68 OHM 1% 200W datasheet.pdf