Xilinx XC2018TM-70PC68I
XC2018TM-70PC68I picture photo
Mfg. Part Number
XC2018TM-70PC68I
Brief Description
XILINX IC XC2018TM-70PC68I Available
Datasheet Download
XC2018TM-70PC68I.pdf
Availability of XC2018TM-70PC68I
QUANTITY
XC2018TM-70PC68I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2018TM-70PC68I
Internal Part NumberEIS-XC2018TM-70PC68I
Delivery TimeIn stock, ship XC2018TM-70PC68IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC2018TM
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePLCC
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2018TM-70PC68I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2018TM-70PC68I
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC2000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC2000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC2018TM, XC2018TM-70PC68I Datasheet, Xilinx Distributor
XC2018TM-70PC68I Details Description
Related parts for XC2018TM-70PC68I
FUSE CERAMIC 400MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 300MA SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 25V NP0 1210 datasheet.pdf
UNV,PWR,MDL,RA,HDR datasheet.pdf
LED COOL WHT CLEAR 3.2MM RND T/H datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 6.3V 10% 1411 datasheet.pdf
DIN RAIL SOCKET FOR 2 GLOW LAMP datasheet.pdf
CAP CER 8.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf