Xilinx XC2S150EFT256-6C
XC2S150EFT256-6C picture photo
Mfg. Part Number
XC2S150EFT256-6C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 176 I/O 256FBGA
Datasheet Download
XC2S150EFT256-6C.pdf
Availability of XC2S150EFT256-6C
QUANTITY
XC2S150EFT256-6C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2S150EFT256-6C
Internal Part NumberEIS-XC2S150EFT256-6C
Delivery TimeIn stock, ship XC2S150EFT256-6CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-II FPGA
SeriesXC2S150E
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2S150EFT256-6C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2S150EFT256-6C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-II FPGA Family
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-II FPGA Family
Related LinksXC2S150E, XC2S150EFT256-6C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2S150EFT256-6C Details Description
Related parts for XC2S150EFT256-6C
ADM14S/AE14G/ADM14S datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MULT PARALL 20SSOP datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 6POS STR datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4KHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO3P datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 55V 74A TO-262 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf