Xilinx XC2VP50-4FF1152C
XC2VP50-4FF1152C picture photo
Mfg. Part Number
XC2VP50-4FF1152C
Brief Description
IC FPGA 812 I/O 1148FCBGA
Datasheet Download
XC2VP50-4FF1152C.pdf
Availability of XC2VP50-4FF1152C
QUANTITY
XC2VP50-4FF1152C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2VP50-4FF1152C
Internal Part NumberEIS-XC2VP50-4FF1152C
Delivery TimeIn stock, ship XC2VP50-4FF1152CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsPlatform Flash In-System Programmable Configuration PROMS
SeriesXC2VP50-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeTBGA1152
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2VP50-4FF1152C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2VP50-4FF1152C
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-II Pro FPGA
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-II Pro FPGA
Related LinksXC2VP50-, XC2VP50-4FF1152C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2VP50-4FF1152C Details Description
Related parts for XC2VP50-4FF1152C
IDC CABLE- ASN20A/ AE20M / ASN20 datasheet.pdf
CAP TRIMMER 4-25PF 50V SMD datasheet.pdf
IC V-MONITOR W/PROG DETEC 8-DIP datasheet.pdf
RES 100 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 1% 0.4W 0204 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 562 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MINI-SAS HD ASY 4X4 12G 24AWG 7M datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT PIN datasheet.pdf