Xilinx XC3030-125PG84C
XC3030-125PG84C picture photo
Mfg. Part Number
XC3030-125PG84C
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 100 CLBs, 1500 Gates, 125MHz, 100-Cell, CMOS, CPGA84 IC
Datasheet Download
XC3030-125PG84C.pdf
Availability of XC3030-125PG84C
QUANTITY
XC3030-125PG84C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3030-125PG84C
Internal Part NumberEIS-XC3030-125PG84C
Delivery TimeIn stock, ship XC3030-125PG84C today
SeriesXC3030-1
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs100
Number of Terminals84
TechnologyCMOS
Feature100 CLBS, 1500 GATES
Package CodePGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountNO
Width27.94 mm
Length27.94 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max5.5 ns
alternatesXC3030-125PG84CSPC0104-1413436650,XC3030-125PG84CSPC0107-1407890314
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3030-125PG84C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3030-125PG84C
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC3030-, XC3030-125PG84C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3030-125PG84C Details Description
Related parts for XC3030-125PG84C
IC MOTOR DRIVER PAR 24SOIC datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 200V 317A SP6 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG CBL MNT 3POS W/PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES 4.22M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 6A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf