Xilinx XC3S1600E-4FT256I
XC3S1600E-4FT256I picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1600E-4FT256I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3E FPGA Family IC
Datasheet Download
XC3S1600E-4FT256I.pdf
Availability of XC3S1600E-4FT256I
QUANTITY
XC3S1600E-4FT256I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1600E-4FT256I
Internal Part NumberEIS-XC3S1600E-4FT256I
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1600E-4FT256I today.
SeriesXC3S160
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S1600E-4FT256I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1600E-4FT256I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S1600, XC3S1600E-4FT256I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1600E-4FT256I Details Description
Related parts for XC3S1600E-4FT256I
IC ENCORE MCU FLASH 4K 28SOIC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC ADC 18BIT LP 28-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 810MA 405 MOHM datasheet.pdf
MESHCONNECT MODULE 868MHZ U.FL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES SMD 9.31K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DOUBLE M12 SHORT M12 CN NPN NO datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 61A SO8FL datasheet.pdf