Xilinx XC4005XL-2TQ144C0262
XC4005XL-2TQ144C0262 picture photo
Mfg. Part Number
XC4005XL-2TQ144C0262
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC4005XL-2TQ144C0262 In stock
Datasheet Download
XC4005XL-2TQ144C0262.pdf
Availability of XC4005XL-2TQ144C0262
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4005XL-2TQ144C0262 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4005XL-2TQ144C0262
Internal Part NumberEIS-XC4005XL-2TQ144C0262
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4005XL-2TQ144C0262 today
SeriesXC4005XL-2T
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4005XL-2TQ144C0262
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4005XL-2TQ144C0262
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC4005XL-2, XC4005XL-2TQ144C0262 Datasheet, Xilinx Distributor
XC4005XL-2TQ144C0262 Details Description
Related parts for XC4005XL-2TQ144C0262
RES SMD 150K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 113K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 16 OHM 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 56POS DR LOW P datasheet.pdf
POWER MOD 3PH BRIDGE 55A MTK datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 270PF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf