Xilinx XC5VLX50T-1FFG665I
XC5VLX50T-1FFG665I picture photo
Mfg. Part Number
XC5VLX50T-1FFG665I
Brief Description
IC FPGA 360 I/O 665FCBGA
Datasheet Download
XC5VLX50T-1FFG665I.pdf
Availability of XC5VLX50T-1FFG665I
QUANTITY
XC5VLX50T-1FFG665I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC5VLX50T-1FFG665I
Internal Part NumberEIS-XC5VLX50T-1FFG665I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingVirtex-5, SXT FPGA 11/March/2008
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesVirtex®-5 LXT
Number of LABs/CLBs3600
Number of Logic Elements/Cells46080
Total RAM Bits2211840
Number of I/O360
Number of Gates-
Voltage - Supply0.95 V ~ 1.05 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case665-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package665-FCBGA (27x27)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC5VLX50T-1FFG665I
Related LinksXC5VLX50T, XC5VLX50T-1FFG665I Datasheet, Xilinx Distributor
XC5VLX50T-1FFG665I Details Description
Related parts for XC5VLX50T-1FFG665I
FIXED IND 150UH 400MA 408 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
CAP FILM 680PF 2% 50VDC 0805 datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE SAVE datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
KK .100 HDR FRLK WITH MULTIPLY datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf