Torex Semiconductor Ltd XC6119C29A7R-G
XC6119C29A7R-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6119C29A7R-G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DET TIME DLY 2.9V 4-USPN
Datasheet Download
XC6119C29A7R-G.pdf
Availability of XC6119C29A7R-G
QUANTITY
XC6119C29A7R-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6119C29A7R-G
Internal Part NumberEIS-XC6119C29A7R-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold2.9V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-UDFN
Supplier Device Package4-USPN (0.90x1.2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6119C29A7R-G
Related LinksXC6119C, XC6119C29A7R-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6119C29A7R-G Details Description
Related parts for XC6119C29A7R-G
RES 2.49K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SIGNAL LINE PROTECTOR 8-CDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE BRIDGE FAST 600V ECO-PAC2 datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TRANS S-BAND PWR LDMOS SOM038 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1507 WHITE datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf