Xilinx XC9572-15TQG100I
XC9572-15TQG100I picture photo
Mfg. Part Number
XC9572-15TQG100I
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 72MC 15NS 100TQFP
Datasheet Download
XC9572-15TQG100I.pdf
Availability of XC9572-15TQG100I
QUANTITY
XC9572-15TQG100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC9572-15TQG100I
Internal Part NumberEIS-XC9572-15TQG100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSpartan, XC9500, CoolRunner 26/Oct/2011
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesXC9500
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable (min 10K program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max15.0ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of Logic Elements/Blocks4
Number of Macrocells72
Number of Gates1600
Number of I/O72
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC9572-15TQG100I
Related LinksXC9572-1, XC9572-15TQG100I Datasheet, Xilinx Distributor
XC9572-15TQG100I Details Description
Related parts for XC9572-15TQG100I
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5MM datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 250OHM 160DEG RAD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT SGL SUPPLY LV SC70-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 11A 8SOIC datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AS3420 datasheet.pdf
IC BATT CHRGR BUCK-BOOST 64QFN datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 30ppm 9pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf