Xilinx XCS05XL-6VQ100C
XCS05XL-6VQ100C picture photo
Mfg. Part Number
XCS05XL-6VQ100C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 61 I/O 84PLCC
Datasheet Download
XCS05XL-6VQ100C.pdf
Availability of XCS05XL-6VQ100C
QUANTITY
XCS05XL-6VQ100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS05XL-6VQ100C
Internal Part NumberEIS-XCS05XL-6VQ100C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCS05XL-6VQ100CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan and Spartan-XL Families Field Programmable Gate Arrays
SeriesXCS05XL-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCS05XL-6VQ100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS05XL-6VQ100C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan and Spartan-XL FPGA Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan and Spartan-XL FPGA Families
Related LinksXCS05XL, XCS05XL-6VQ100C Datasheet, Xilinx Distributor
XCS05XL-6VQ100C Details Description
Related parts for XCS05XL-6VQ100C
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 6-DIP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.9A 32 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 20POS .156 datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
A4 MD 3KW 2500P/R INCREMENTAL datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN HEADER 59POS .100 L.104 datasheet.pdf