Xilinx XCV1000E-6HQ240I0939
XCV1000E-6HQ240I0939 picture photo
Mfg. Part Number
XCV1000E-6HQ240I0939
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XCV1000E-6HQ240I0939 In stock
Datasheet Download
XCV1000E-6HQ240I0939.pdf
Availability of XCV1000E-6HQ240I0939
QUANTITY
XCV1000E-6HQ240I0939 Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV1000E-6HQ240I0939
Internal Part NumberEIS-XCV1000E-6HQ240I0939
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCV1000E-6HQ240I0939 today
SeriesXCV1000E-6H
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV1000E-6HQ240I0939
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV1000E-6HQ240I0939
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXCV1000E-6, XCV1000E-6HQ240I0939 Datasheet, Xilinx Distributor
XCV1000E-6HQ240I0939 Details Description
Related parts for XCV1000E-6HQ240I0939
CONN TERM BLOCK 4POS 15.00MM 90A datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
CAP CER 75PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
TAPE CIRCUIT PLATING 2"X 72YD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.1A TSOT23-5 datasheet.pdf
IC AMP/VIDEO/MUX LP 4/8CH 28PLCC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
TUBING CORRUGATED SLIT .25" datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
2 ROW BOX RECP 90 POS STAG datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf