Xilinx XCV300-8BG432C
XCV300-8BG432C picture photo
Mfg. Part Number
XCV300-8BG432C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Datasheet Download
XCV300-8BG432C.pdf
Availability of XCV300-8BG432C
QUANTITY
XCV300-8BG432C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV300-8BG432C
Internal Part NumberEIS-XCV300-8BG432C
Delivery TimeIn stock, ship XCV300-8BG432CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsField Programmable Gate Arrays
SeriesXCV300-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV300-8BG432C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV300-8BG432C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex 2.5V FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex 2.5V FPGAs
Related LinksXCV300-, XCV300-8BG432C Datasheet, Xilinx Distributor
XCV300-8BG432C Details Description
Related parts for XCV300-8BG432C
CONN HEADER .100 SINGL R/A 3POS datasheet.pdf
POT 10K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG CORD FMAL 6PIN BLK/AU datasheet.pdf
IC FPGA 108 I/O 144TQFP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 60W datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP 33 UF 20% 16 V datasheet.pdf