Cree Inc. XHP50A-01-0000-0D0HH40E2
XHP50A-01-0000-0D0HH40E2 picture photo
Mfg. Part Number
XHP50A-01-0000-0D0HH40E2
Datasheet Download
XHP50A-01-0000-0D0HH40E2.pdf
Availability of XHP50A-01-0000-0D0HH40E2
QUANTITY
XHP50A-01-0000-0D0HH40E2 Order Process
Ship out your order
Specifications of XHP50A-01-0000-0D0HH40E2
Internal Part NumberEIS-XHP50A-01-0000-0D0HH40E2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5700K
Flux @ 85°C, Current - Test1005 lm (970 lm ~ 1040 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)12V
Lumens/Watt @ Current - Test120 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max1.5A
Thermal Resistance of Package1.2°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XHP50A-01-0000-0D0HH40E2
Related LinksXHP50A-01-00, XHP50A-01-0000-0D0HH40E2 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XHP50A-01-0000-0D0HH40E2 Details Description
Related parts for XHP50A-01-0000-0D0HH40E2
IC REG LDO ADJ 2A 20HTSSOP datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 20POS 7.5MM datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
PREMIUM XGA CONNECTION CABLE datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL RCPT PNL MNT datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 193MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 9PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf