Cree Inc. XPLAWT-00-0000-000LU50E7
XPLAWT-00-0000-000LU50E7 picture photo
Mfg. Part Number
XPLAWT-00-0000-000LU50E7
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
Datasheet Download
XPLAWT-00-0000-000LU50E7.pdf
Availability of XPLAWT-00-0000-000LU50E7
QUANTITY
XPLAWT-00-0000-000LU50E7 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPLAWT-00-0000-000LU50E7
Internal Part NumberEIS-XPLAWT-00-0000-000LU50E7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K
Flux @ 85°C, Current - Test370 lm (360 lm ~ 380 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test1.05A
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.95V
Lumens/Watt @ Current - Test119 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80 (Typ)
Current - Max3A
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPLAWT-00-0000-000LU50E7
Related LinksXPLAWT-00-00, XPLAWT-00-0000-000LU50E7 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPLAWT-00-0000-000LU50E7 Details Description
Related parts for XPLAWT-00-0000-000LU50E7
RES SMD 110 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10K OHM 5% 100W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf