Cree Inc. XPLAWT-H0-0000-000BU50E5
XPLAWT-H0-0000-000BU50E5 picture photo
Mfg. Part Number
XPLAWT-H0-0000-000BU50E5
Brief Description
LED XLAMP XP-L 4000K WHITE SMD
Datasheet Download
XPLAWT-H0-0000-000BU50E5.pdf
Availability of XPLAWT-H0-0000-000BU50E5
QUANTITY
XPLAWT-H0-0000-000BU50E5 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPLAWT-H0-0000-000BU50E5
Internal Part NumberEIS-XPLAWT-H0-0000-000BU50E5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K
Flux @ 85°C, Current - Test370 lm (360 lm ~ 380 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test1.05A
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.3V
Lumens/Watt @ Current - Test153 lm/W
CRI (Color Rendering Index)70
Current - Max3A
Viewing Angle115°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead, Exposed Pad
Thermal Resistance of Package2.2°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPLAWT-H0-0000-000BU50E5
Related LinksXPLAWT-H0-00, XPLAWT-H0-0000-000BU50E5 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPLAWT-H0-0000-000BU50E5 Details Description
Related parts for XPLAWT-H0-0000-000BU50E5
CONN JACK STEREO 3PIN 2.5MM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.7A 5DDPAK datasheet.pdf
CABLE 50COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 7S SFN datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
1.0MM WTB SMT SNGL RA datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 1.3W DO41 datasheet.pdf
CONN PIN IDC 30POS W/ FLANGE datasheet.pdf