Xilinx XQV1000-1CG560Q
XQV1000-1CG560Q picture photo
Mfg. Part Number
XQV1000-1CG560Q
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XQV1000-1CG560Q Available
Datasheet Download
XQV1000-1CG560Q.pdf
Availability of XQV1000-1CG560Q
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XQV1000-1CG560Q Order Process
Ship out your order
Specifications of XQV1000-1CG560Q
Internal Part NumberEIS-XQV1000-1CG560Q
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XQV1000-1CG560QXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXQV1000-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XQV1000-1CG560Q
Alternative Part (Replacement)EIS-XQV1000-1CG560Q
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryQPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs
Related LinksXQV1000, XQV1000-1CG560Q Datasheet, Xilinx Distributor
XQV1000-1CG560Q Details Description
Related parts for XQV1000-1CG560Q
CONN RCPT 130PS .8MM DL GOLD SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC SOC CORTEX-A9 ARTIX-7 400BGA datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 20% 2413 datasheet.pdf
SENSOR PRES 30PSI DIFF 3.3V SMT datasheet.pdf
EMITTER IR 830NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 101POS GOLD datasheet.pdf