Omron Automation & Safety XW2Z-050J-A11
XW2Z-050J-A11 picture photo
Mfg. Part Number
XW2Z-050J-A11
Manufacturer
Product Category
Controllers - Cable Assemblies
Brief Description
SERVO RELAY UNIT CABLES 0.5M
Datasheet Download
XW2Z-050J-A11.pdf
Availability of XW2Z-050J-A11
QUANTITY
XW2Z-050J-A11 Order Process
Ship out your order
Specifications of XW2Z-050J-A11
Internal Part NumberEIS-XW2Z-050J-A11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyControllers - Cable Assemblies
SeriesXW2Z
Process Side ConnectionRectangular Connector
Control Side ConnectionRectangular Connector
SpecificationsInterface
Number of Positions-
Length1.64' (500.00mm)
For Use With/Related ProductsOmron CS1 Series
Approvals-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XW2Z-050J-A11
Related LinksXW2Z-0, XW2Z-050J-A11 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
XW2Z-050J-A11 Details Description
Related parts for XW2Z-050J-A11
KNOB CLR/MATTE.925"DIA.250"SHAFT datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .600 36POS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
OSC XO 33.333MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEAT SHRINK MARKERS 9.5MM datasheet.pdf