Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y000750R0000A9L
Y000750R0000A9L picture photo
Mfg. Part Number
Y000750R0000A9L
Brief Description
RES 50 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Datasheet Download
Y000750R0000A9L.pdf
Availability of Y000750R0000A9L
QUANTITY
Y000750R0000A9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y000750R0000A9L
Internal Part NumberEIS-Y000750R0000A9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)50
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y000750R0000A9L
Y000750R0000A9L Details Description
Related parts for Y000750R0000A9L
BOX ALUM UNPAINTED 4.91"LX3.14"W datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 56SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 8pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
STB1-4 NUTSERT LID ST datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
LED B/L FOR DOG-M YLW/GRN datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR SNT-4A datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 75A ADD-A-PAK datasheet.pdf
IMPACT 85 DC 3X8 GR SN datasheet.pdf
LED 1/2" FLAT GRN 24VDC LEAD datasheet.pdf