Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0007800R000T139L
Y0007800R000T139L picture photo
Mfg. Part Number
Y0007800R000T139L
Brief Description
RES 800 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y0007800R000T139L.pdf
Availability of Y0007800R000T139L
QUANTITY
Y0007800R000T139L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0007800R000T139L
Internal Part NumberEIS-Y0007800R000T139L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)800
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0007800R000T139L
Y0007800R000T139L Details Description
Related parts for Y0007800R000T139L
RES SMD 13.7 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 8 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 29.4 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
AST AGA FUSE ASSORTMENT datasheet.pdf
CABLE STR MALE-MALE 12POS 3' datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 78 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 7.41K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
ASSY DOUBLER 9A 400V STD REC datasheet.pdf