Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y006034K4000B9L
Y006034K4000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y006034K4000B9L
Brief Description
RES 34.4K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
Y006034K4000B9L.pdf
Availability of Y006034K4000B9L
QUANTITY
Y006034K4000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y006034K4000B9L
Internal Part NumberEIS-Y006034K4000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y006034K4000B9L
Y006034K4000B9L Details Description
Related parts for Y006034K4000B9L
CABLE CAT5 SFTP HALLOGENFREE 3M datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 250VDC 2825 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
STACK-THRU 40PIN SOLDER MODULE datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 12MSOP datasheet.pdf
7 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI DIFF 5V DIP datasheet.pdf
CONN HDR 25POS 0.100 T/H datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf