Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y007550K0000F9L
Y007550K0000F9L picture photo
Mfg. Part Number
Y007550K0000F9L
Brief Description
RES 50K OHM 0.3W 1% RADIAL
Datasheet Download
Y007550K0000F9L.pdf
Availability of Y007550K0000F9L
QUANTITY
Y007550K0000F9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y007550K0000F9L
Internal Part NumberEIS-Y007550K0000F9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)50k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y007550K0000F9L
Y007550K0000F9L Details Description
Related parts for Y007550K0000F9L
CORD SPADE LUG PATCH 12" BLACK datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 430 OHM 0404 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 8NS 165CABGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
IMPACT BP 4X10 DUAL WALL SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
BOBBIN COIL FORMER RM 14 datasheet.pdf
LSF-SMD 3.50/04/180 SN BK RL datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
IC REG QD BCK/LINEAR SYNC 32VQFN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf