Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y007795K2380T0L
Y007795K2380T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y007795K2380T0L
Brief Description
RES 95.238K OHM 0.6W 0.01% RAD
Datasheet Download
Y007795K2380T0L.pdf
Availability of Y007795K2380T0L
QUANTITY
Y007795K2380T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y007795K2380T0L
Internal Part NumberEIS-Y007795K2380T0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)95.238k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Height0.430" (10.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y007795K2380T0L
Y007795K2380T0L Details Description
Related parts for Y007795K2380T0L
BOARD EVALUATION FOR SI4112 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 225KHZ RRO TSOT23-6 datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 16CH 38-QFN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 176LQFP datasheet.pdf
RES 3.11K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 90POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
330UF 450V 35X50MM 85C 5000H datasheet.pdf