Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y07063K30000F0L
Y07063K30000F0L picture photo
Mfg. Part Number
Y07063K30000F0L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.3K OHM .4W 1% RADIAL
Datasheet Download
Y07063K30000F0L.pdf
Availability of Y07063K30000F0L
QUANTITY
Y07063K30000F0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y07063K30000F0L
Internal Part NumberEIS-Y07063K30000F0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVAR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
Height0.310" (7.87mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y07063K30000F0L
Y07063K30000F0L Details Description
Related parts for Y07063K30000F0L
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS .8MM VERT SMD datasheet.pdf
IC BUFFER TRIPLE VIDEO SD 8-SOIC datasheet.pdf
3RD SPEED datasheet.pdf
IC OPAMP AUTO-ZERO 1.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 7MM datasheet.pdf
TRI-BAND HSPA 7.2 EMB USB MODEM datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
METRAL 1000 SIGNAL HDR STR PF datasheet.pdf
CAP FILM 6.2NF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf