Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y07893K83000T9L
Y07893K83000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y07893K83000T9L
Brief Description
RES 3.83K OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y07893K83000T9L.pdf
Availability of Y07893K83000T9L
QUANTITY
Y07893K83000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y07893K83000T9L
Internal Part NumberEIS-Y07893K83000T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y07893K83000T9L
Y07893K83000T9L Details Description
Related parts for Y07893K83000T9L
RES SMD 43K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 30POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.096V SOT23 datasheet.pdf
CABLE 60COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
IC LCD VIDEO PROCESSOR datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 310VAC AXIAL datasheet.pdf