Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0925350R000A9L
Y0925350R000A9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0925350R000A9L
Brief Description
RES 350 OHM 8W 0.05% TO220
Datasheet Download
Y0925350R000A9L.pdf
Availability of Y0925350R000A9L
QUANTITY
Y0925350R000A9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0925350R000A9L
Internal Part NumberEIS-Y0925350R000A9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)350
Tolerance±0.05%
Power (Watts)8W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseTO-220-2
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Height0.845" (21.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0925350R000A9L
Y0925350R000A9L Details Description
Related parts for Y0925350R000A9L
IC CONV PWM UVLO HV SOT223-4 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 6POS datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
CLIP PUSH FIT CONDUIT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf