Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y112112K1000B9R
Y112112K1000B9R picture photo
Mfg. Part Number
Y112112K1000B9R
Brief Description
RES SMD 12.1K OHM 0.16W 2512
Datasheet Download
Y112112K1000B9R.pdf
Availability of Y112112K1000B9R
QUANTITY
Y112112K1000B9R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y112112K1000B9R
Internal Part NumberEIS-Y112112K1000B9R
SeriesSMR1D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.16W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y112112K1000B9R
Y112112K1000B9R Details Description
Related parts for Y112112K1000B9R
IC DRIVER QUAD PROTECTED 16SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
RES SMD 3.48M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 133MHZ 256CABGA datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 900V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES SMD 2.26M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf