Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1454222R000V9L
Y1454222R000V9L picture photo
Mfg. Part Number
Y1454222R000V9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 222 OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Datasheet Download
Y1454222R000V9L.pdf
Availability of Y1454222R000V9L
QUANTITY
Y1454222R000V9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1454222R000V9L
Internal Part NumberEIS-Y1454222R000V9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesZ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)222
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1454222R000V9L
Y1454222R000V9L Details Description
Related parts for Y1454222R000V9L
IDC CABLE - MKC30A/MC34G/MKC30A datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 900MA 500 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 1.9MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf