Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y174525K0000Q9L
Y174525K0000Q9L picture photo
Mfg. Part Number
Y174525K0000Q9L
Brief Description
RES SMD 25K OHM 0.16W 2512
Datasheet Download
Y174525K0000Q9L.pdf
Availability of Y174525K0000Q9L
QUANTITY
Y174525K0000Q9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y174525K0000Q9L
Internal Part NumberEIS-Y174525K0000Q9L
SeriesSMR1DZ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)25k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.16W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y174525K0000Q9L
Y174525K0000Q9L Details Description
Related parts for Y174525K0000Q9L
Connector Header 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf