FFF YL46015000J0G
YL46015000J0G picture photo
Mfg. Part Number
YL46015000J0G
Brief Description
500 TB RIS CLA 2-ROWS-L
Datasheet Download
YL46015000J0G.pdf
Availability of YL46015000J0G
QUANTITY
YL46015000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YL46015000J0G
Internal Part NumberEIS-YL46015000J0G
Number of Levels2
Positions Per Level23
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw ThreadM2.5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YL46015000J0G
Related LinksYL4601, YL46015000J0G Datasheet, FFF Distributor
YL46015000J0G Details Description
Related parts for YL46015000J0G
RES 48.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SMT3 datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS DPST YEL datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 10POS .156 GREEN datasheet.pdf
BRAIDED TUBING #10 NATR 100=100' datasheet.pdf
IC DVR HIGH SIDE 600V 8SOIC datasheet.pdf
RES 25K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER VERT GOLD 12POS datasheet.pdf
VARISTOR 10V 5A 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf