Sullins Connector Solutions YMC24SAAN
YMC24SAAN picture photo
Mfg. Part Number
YMC24SAAN
Brief Description
HI-TEMP CONN HDR .100 SNGL 24POS
Datasheet Download
YMC24SAAN.pdf
Availability of YMC24SAAN
QUANTITY
YMC24SAAN Order Process
Ship out your order
Specifications of YMC24SAAN
Internal Part NumberEIS-YMC24SAAN
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YMC24SAAN
Related LinksYMC2, YMC24SAAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
YMC24SAAN Details Description
Related parts for YMC24SAAN
IC RS-422 TRANSMIT QUAD 16TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 31X31X12.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN ADAPT RCPT MPO-MTRJ 12-PLEX datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 12A SPST datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 1000MM 0.81 datasheet.pdf