Mallory Sonalert Products ZA028MASP1
ZA028MASP1 picture photo
Mfg. Part Number
ZA028MASP1
Brief Description
BUZZER 16-28VDC/AC 75-85DB PNL
Datasheet Download
ZA028MASP1.pdf
Availability of ZA028MASP1
QUANTITY
ZA028MASP1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA028MASP1
Internal Part NumberEIS-ZA028MASP1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Slow Pulse
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency3.3kHz
Operating ModePulse, Slow
Sound Pressure Level75dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA028MASP1
Related LinksZA028, ZA028MASP1 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA028MASP1 Details Description
Related parts for ZA028MASP1
CAP CER 22PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf