Mallory Sonalert Products ZA028SADT8
ZA028SADT8 picture photo
Mfg. Part Number
ZA028SADT8
Brief Description
BUZZER 16-28VDC 65-75DB PNL
Datasheet Download
ZA028SADT8.pdf
Availability of ZA028SADT8
QUANTITY
ZA028SADT8 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA028SADT8
Internal Part NumberEIS-ZA028SADT8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3450 Hz Slow Warble
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency3.3kHz
Operating ModeWarble, Slow
Sound Pressure Level65dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA028SADT8
Related LinksZA028, ZA028SADT8 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA028SADT8 Details Description
Related parts for ZA028SADT8
RES 15 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
TERM RING INSUL 6AWG #5/16 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 12DFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG SLATE 100' datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 1W DO213AB datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf