TE Connectivity Raychem Cable Protection ZHD-SCE-38.1-50-S1-4
ZHD-SCE-38.1-50-S1-4 picture photo
Mfg. Part Number
ZHD-SCE-38.1-50-S1-4
Brief Description
HEAT SHRINK MARKERS 38.1MM
Datasheet Download
ZHD-SCE-38.1-50-S1-4.pdf
Availability of ZHD-SCE-38.1-50-S1-4
QUANTITY
ZHD-SCE-38.1-50-S1-4 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZHD-SCE-38.1-50-S1-4
Internal Part NumberEIS-ZHD-SCE-38.1-50-S1-4
Standard Package250
SeriesZHD-SCE
Packaging250 per Pkg
Label TypeHeat Shrinkable
Label Size1.50" x 1.97" (38.1mm x 50.0mm)
ColorYellow
MaterialPolyolefin (PO), Diesel Resistant, Flame Retardant, Halogen Free, Irradiated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZHD-SCE-38.1-50-S1-4
ZHD-SCE-38.1-50-S1-4 Details Description
Related parts for ZHD-SCE-38.1-50-S1-4
RES SMD 8.45K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REFLECTIVE SENSOR NPN SMT-RLS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
LABEL HEAT SHRINK datasheet.pdf
KIT datasheet.pdf
OSC VCTCXO 40.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf