Vishay Semiconductor/Diodes Division ZPY3V9-TAP
ZPY3V9-TAP picture photo
Mfg. Part Number
ZPY3V9-TAP
Brief Description
DIODE ZENER 3.9V 1.3W DO41
Datasheet Download
ZPY3V9-TAP.pdf
Availability of ZPY3V9-TAP
QUANTITY
ZPY3V9-TAP Order Process
Ship out your order
Specifications of ZPY3V9-TAP
Internal Part NumberEIS-ZPY3V9-TAP
PackagingTape & Box (TB)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9V
Tolerance±5%
Power - Max1.3W
Impedance (Max) (Zzt)4 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZPY3V9-TAP
Related LinksZPY3V, ZPY3V9-TAP Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
ZPY3V9-TAP Details Description
Related parts for ZPY3V9-TAP
RES ARRAY 15 RES 3.9K OHM 16SOIC datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 5.7A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
MODEM 1XRTT CDMA IP/GPS SPR datasheet.pdf
EXT PWRD BREADBOARD 840 TIE-PNT datasheet.pdf
CAP FILM 0.36UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf