TDK-Lambda Americas, Inc. ZWQ1305225/A
ZWQ1305225/A picture photo
Mfg. Part Number
ZWQ1305225/A
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 5V 130W
Datasheet Download
ZWQ1305225/A.pdf
Availability of ZWQ1305225/A
QUANTITY
ZWQ1305225/A Order Process
Ship out your order
Specifications of ZWQ1305225/A
Internal Part NumberEIS-ZWQ1305225/A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelZWQ130.igsZWQ130.stp
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
SeriesZWQ
TypeEnclosed
Number of Outputs4
Voltage - Input85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 212V
Voltage - Output 3-12V
Voltage - Output 45V
Current - Output (Max)15A, 4A, 4A, 10A
Power (Watts)130W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Efficiency72%
Operating Temperature-10°C ~ 60°C (With Derating)
FeaturesAdjustable Output, PFC, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension8.86" L x 4.17" W x 1.38" H (225.0mm x 106.0mm x 35.0mm)
Minimum Load Required-
ApprovalsCE
Power (Watts) - Max130W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZWQ1305225/A
Related LinksZWQ130, ZWQ1305225/A Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
ZWQ1305225/A Details Description
Related parts for ZWQ1305225/A
CONN HEADER .100 DUAL STR 22POS datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 37POS STR datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf