AVX Corporation 08051J3R0BBTTR
08051J3R0BBTTR picture photo
Mfg. Part Number
08051J3R0BBTTR
Brief Description
CAP THIN FILM 3PF 100V 0805
Datasheet Download
08051J3R0BBTTR.pdf
Availability of 08051J3R0BBTTR
QUANTITY
08051J3R0BBTTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051J3R0BBTTR
Internal Part NumberEIS-08051J3R0BBTTR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.0pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.079" L x 0.050" W (2.01mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)0.044" (1.13mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051J3R0BBTTR
Related Links08051J3, 08051J3R0BBTTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051J3R0BBTTR Details Description
Related parts for 08051J3R0BBTTR
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% 2312 datasheet.pdf
IC 8BIT PIPELINE REG 24-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 1.05KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC SMC datasheet.pdf
RES 267 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RF AMP VGA 43.5GHZ datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 30 TYPE datasheet.pdf
PDU 3-PHASE MONITORD 208V 16.2KW datasheet.pdf