Vishay/Dale 09M1002JF
09M1002JF picture photo
Mfg. Part Number
09M1002JF
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERM NTC 10K OHM 5% 30 AWG RAD
Datasheet Download
09M1002JF.pdf
Availability of 09M1002JF
QUANTITY
09M1002JF Order Process
Ship out your order
Specifications of 09M1002JF
Internal Part NumberEIS-09M1002JF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesM
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C10k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-
Power - Max-
Length - Lead Wire1.42" (36.00mm)
Mounting TypeFree Hanging
Package / CaseBead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)09M1002JF
Related Links09M1, 09M1002JF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
09M1002JF Details Description
Related parts for 09M1002JF
PHOTODIODE BLU 17.63MM SQ CERAM datasheet.pdf
LIGHT PIPE BAR 20X5MM WHITE DIFF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 0 DEG GRAY/GRAY datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IC VOLT TRANSLATOR SGL 6SON datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9, 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 72POS datasheet.pdf