Amphenol Industrial 10-214618-3S
10-214618-3S picture photo
Mfg. Part Number
10-214618-3S
Brief Description
CONN PLUG 2POS INLINE SKT
Datasheet Download
10-214618-3S.pdf
Availability of 10-214618-3S
QUANTITY
10-214618-3S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-214618-3S
Internal Part NumberEIS-10-214618-3S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions2
Shell Size - Insert18-3
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current Rating-
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-214618-3S
Related Links10-214, 10-214618-3S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-214618-3S Details Description
Related parts for 10-214618-3S
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 32-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
HAN HSC MALE CRIMP CONT 10 AWG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 130MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
IC MCU ARM7 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONDUIT SYSTEMS datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 0.3A 6XDFN datasheet.pdf