AVX Corporation 12062A331KAT4A
12062A331KAT4A picture photo
Mfg. Part Number
12062A331KAT4A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 200V NP0 1206
Datasheet Download
12062A331KAT4A.pdf
Availability of 12062A331KAT4A
QUANTITY
12062A331KAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12062A331KAT4A
Internal Part NumberEIS-12062A331KAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12062A331KAT4A
Related Links12062A3, 12062A331KAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12062A331KAT4A Details Description
Related parts for 12062A331KAT4A
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 10POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 270K OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 3.09V SOT-23 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 16"L X 14"W datasheet.pdf
RF IC DEMODULATOR datasheet.pdf
POT 2.25K OHM 150W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .050 THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf