AVX Corporation 12065C103JAT7A
12065C103JAT7A picture photo
Mfg. Part Number
12065C103JAT7A
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 1206
Datasheet Download
12065C103JAT7A.pdf
Availability of 12065C103JAT7A
QUANTITY
12065C103JAT7A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12065C103JAT7A
Internal Part NumberEIS-12065C103JAT7A
Series-
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12065C103JAT7A
Related Links12065C1, 12065C103JAT7A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12065C103JAT7A Details Description
Related parts for 12065C103JAT7A
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC MULTIVIBRATOR DUAL 16-TSSOP datasheet.pdf
IC QUAD 2-IN MUX 16SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.85V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
MEL/MSI CARRIER 5X20 IP 40 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 2W SMBJ datasheet.pdf
CABLE CLIP ADH .19" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf