API Delevan 1210R-391G
1210R-391G picture photo
Mfg. Part Number
1210R-391G
Brief Description
FIXED IND 390NH 679MA 450 MOHM
Datasheet Download
1210R-391G.pdf
Availability of 1210R-391G
QUANTITY
1210R-391G Order Process
Ship out your order
Specifications of 1210R-391G
Internal Part NumberEIS-1210R-391G
Type-
Material - CoreIron
Inductance390nH
Tolerance±2%
Current Rating679mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)450 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant250MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1210R-391G
Related Links1210R, 1210R-391G Datasheet, API Delevan Distributor
1210R-391G Details Description
Related parts for 1210R-391G
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 9POS datasheet.pdf
IC DRIVER HIGHSIDE HS/HV SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
TFLEX HR6110,DC1 9" X 9" datasheet.pdf
LED RED DIFF 5X2MM RECT T/H datasheet.pdf
RES SMD 3.01 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
AMBOSS datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.15UF RADIAL datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX35103 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf